IZOBRAŽEVANJE ZA STARŠE

Za vas smo pripravili naslednje vsebine:

1. Gostujoči predavatelji (dr. Sebastjan Kristovič, torek, 24. 9. 2024)

2. Izobraževanje iz teorije izbire (začetna in nadaljevalna skupina)

3. Starši beremo in se pogovarjamo (4 prebrane knjige, 4 srečanja)

Več o posameznih sklopih izobraževanj si lahko preberete spodaj.

Prijavnica za izobraževanja: TUKAJ.

IZOBRAŽEVANJE ZA STARŠE O TEORIJI IZBIRE V ŠOLSKEM LETU 2024/2025

Naša šola je Glasserjeva kakovostna šola, v kateri želimo z dobrimi odnosi priti do znanja. Živimo in poučujemo po Glasserjevi teoriji izbire.

Radi bi tudi vas seznanili s teorijo izbire ter vizijo naše šole, da bomo lažje in bolje sodelovali pri vzgoji vaših otrok. Program delavnic je zasnovan na psihologiji notranjega nadzora oziroma teoriji izbire.

Na izkustven način predelujemo vsebine, ki so pomembne za kakovosten odnos otrok in staršev, za odnos med partnerjema ter za odnos med učitelji, starši in učenci.

V okviru izobraževanj za starše bomo izvedli delavnice za začetno in nadaljevalno skupino. Delavnice začetne skupine bo vodila učiteljica Olga Šraj Kristan.

Termini srečanj začetne skupine:

• ob četrtkih, od 18.30 do 20.00 v zbornici šole:
    26. 9. 2024, 10. 10. 2024, 24. 10. 2024, 7. 11. 2024, 12. 12. 2024, 9. 1. 2025, 23. 1. 2025.

Program:

1. Pričakovanja in prepričanja, ki nas vodijo
    2. Kako dobro se poznam? (osnovne potrebe posameznika)
    3. Vloge v družini (svet kvalitet posameznika v družini)
    4. Odnosi (vzpostavljanje bolj povezovalnih odnosov)
    5. Namen našega vedenja (celostno vedenje)
    6. Konflikti – kako se spopasti z njimi (frustracija)
    7. Samoevalvacija
    Starši, ki že vrsto let obiskujejo Teorijo izbire, so podali naslednje razloge, zakaj se udeležiti delavnic:

Zato, ker:

• je prijetno in sproščeno vzdušje,
    • pridobimo nova znanja o vzgoji otrok in partnerskih odnosih,
    • je to dobra izkušnja za vse, ki si želijo delati na svoji osebnostni rasti,
    • bolje razumemo sebe in druge ljudi,
    • imamo možnost, da delimo svoje stiske in jih ubesedimo,
    • spoznavamo probleme, razmišljanja ostalih staršev in njihove izzive, si izmenjujemo mnenja ter izkušnje, se učimo drug ob drugem,
    • dobimo dober vpogled v način dela v šoli, saj starši spoznamo usmerjenost šole in lahko uskladimo (vsaj v nekaterih segmentih) vzgojne pristope v šoli in doma,
    • nova spoznanja prenašamo tudi na svoje bližnje,
    • je v naših življenjih manj frustracij, odkar poznamo Teorijo izbire,
    • je izobraževanje brezplačno.

V kolikor ste se starši začetnega izobraževanja že udeležili, bomo za vas organizirali srečanja v nadaljevalni skupini, ki jih bo vodila socialna pedagoginja Tina Verbančič.

Termini srečanj nadaljevalne skupine:

• srečanja ob četrtkih, od 19.00 do 20.30, v zbornici šole:
       26. 9. 2024, 7. 11. 2024, 9. 1. 2025, 6. 3. 2025 in 8. 5. 2025.

Več o teoriji izbire si lahko pogledate TUKAJ (Predavanje nekdanje ravnateljice Ane Nuše Kern).

STARŠI BEREMO IN SE POGOVARJAMO

V letošnjem šolskem letu bomo velik poudarek namenili bralni pismenosti, zato smo tudi za vas starše pripravili izobraževanje, ki bo spodbudilo vaše branje in pogovarjanje o knjigah. Lahko pa se srečanja udeležite le kot poslušalci. V sodelovanju s šolsko knjižnico bosta srečanja v knjižnici vodili svetovalna delavka Tina Verbančič in učiteljica Mateja Jerina.

Srečevali se bomo ob četrtkih, od 18.00 do 20.00 v šolski knjižnici.

OKTOBER (3. 10. 2024) – B. Coloroso: Otroci so tega vredni
      DECEMBER (5. 12. 2024) – G. Chapman: Pet jezikov ljubezni